Home / News / World Rap & HipHop / Jayz With Number One Spot Forbes' Hip Hop Cash Kings, Includes Eminem, Kanye West, LilWayne & More
A+ R A-
10 Aug

Jayz With Number One Spot Forbes' Hip Hop Cash Kings, Includes Eminem, Kanye West, LilWayne & More

Rate this item
(6 votes)

فوربیز لیست سالیانه " Hip Hop Cash Kings " خود را امروز منتشر کرد. در صدر جدول کسی نیست جز جی زی ( Jay-z ) و همچنین نام های چون امینم, لیل وین, نیکی میناج، ویز خلیفا و بسیاری دیگر به چشم میخورد. در زیر تک تک سراغ هر یک میرویم و موقعیت آنها را برسی میکنیم.


1- جی زی - Shawn "Jay-Z" Carter million 37$

پادشاه درآمدی هیپ هاپ که در صدر جدول هست از مزایای قراداد 10 ساله یک صد و پنجاه میلیون داری خود با لایو نیشن، همچنین سهم خود از تیمِ نیو جرزی نتس و همینطور کلاب های 40/40 و ... در آمد خود را کسب کرده است.

2-دیدی - Sean "Diddy" Combs, $35 million

موزیک در حال حاضر کمتر از 20% درآمد او را تشکیل میدهد و بیشتر درآمد خود را از کمپانی هاس لباس شان جان, کمپانی بدبوی رکوردز و کمپانی تبلیغاتی بلو فلیم دارد.

3- کان یِی وست - Kanye West, $16 million

وست که خودش را شاهِ لویی واتان میخواند بعد از مدتی یعنی از سال 2009 خود را باز به سه جایگاه نخست بازگرداند. آلبوم " My Beautiful Dark Twisted Fantasy, hit" که ماه نوامبر وارد بازار شد به صورت به جایگاه پلتنیوم رسید و او همچنین درآمد خوبی از بیت های خود دارد.

4- لیل وین - Dwayne "Lil Wayne" Carter, $15 million - تساوی

گزارش شده است که او در هشت سالگی اولین شعر رپ خود را نوشت و سال بعدش با کمپانی کش مانی قرارداد بست و حالا یکی از پولدارترین خواننده های رپ میباشد. با اینکه او سال گذشته به مدت هشت ماه در زندان بود. آخرین سینگل وی " I Am Not A Human Being " او را دومین کسی میکند بعد از توپاک در دوران کشیدن حبس خود در زندان آلبوم شماره یک در آمارها داشته باشد.

4- بِرد مَـن - Bryan "Birdman" Williams, $15 million - تساوی

فرماند کش مانی  از کمپانی که مشارکت در تاسیس آن داشت یعنی " Cash Money " که خانه برای نام های هست چون نیکی میناج، دریک و لیل وین هست. بردمن بیشتر نقش مدیرتی و تهیه کنندگی را دارد تا یک رپر در کش مانی.

6 - امینم -  Marshall "Eminem" Mathers, $14 million - تساوی

امینم مانند دیگر خوانندگان رپ تمایل زیادی به تور، کنسرت و همچنین بینزنس کردن خارج از موزیک ندارد، ولی موزیک به تنهایی کافی بود که او را به جدول پردرآمد ترین ها برگرداند. آلبوم او " Recovery " حدود 5.7 میلیون نسخه در جهان فروخت و او را کاندیدای 10 جایزه گِرَمی کرد.

6- دکتر دِرِی - Andre "Dr. Dre" Young, $14 million - تساوی

شخصی که حرفه بسیاری از پردرآمد ترین ها در هیپ هاپ را رقم زد از جمله اسنوپ داگ، امینم و فیفتی سنت. او بیشتر در آمد خود را از ساختن آهنگ برای افراد دیگر و همچنین از " Beats by Dre " که محصول اصلی آن هدفون میباشد دارد.

6- اسنوپ داگ - Calvin "Snoop Dogg" Broadus, $14 million - تساوی

یکی از چهره ای نمادین وست کوست امسال سال قوی داشت، تقویت شده با آلبوم " Douggumentary "، کنسرت های بسیار و حمایت های مالی از " Metro PCS " تا " Pepsi Max " و بسیاری دیگر که درآمد مالی او را تضمین کردند.

9- اِیکان - Aliuane "Akon" Thiam, $13 million

خواننده - شاعر - آهنگ ساز سنگالی - آمریکایی پول بسیاری از کنسرت های خود در سرار دنیا از استرالیا تا زیمباوه و همچنین از جام جهانی با حمایت کمپانی پبسی بدست آورد.

10- لودا کریس - Christopher "Ludacris" Bridges, $12 million

کسی که خود را صدای جنوب هیپ هاپ میخواند پول بسیاری خارج از موزیک ساخت. امسال او پول های بسیاری از بازی در سینما از جمله فیلم های چون " Fast Five ", " No String Attached " و " New Year's Eve " ساخت. شرکت های چون " Tag Body Spray " و " Trojan Condoms " نیز او را ساپورت مالی کردند. او همچنین هدفون های خود به نام " Soul by Loudacris " را روانه بازار کرد.

11- ویز خلیفا - Cameron "Wiz Khalifa" Thomaz, $11 million - تساوی

با تک آهنگی به نام " Black & Yellow " او تبدیل به معروف ترین رپر اهل پیتسبورگ و با بیش از یکصد کنسرت در دوازده ماه گذشته و همچنین بر اساس هویت و علاقه شخصی وی به ماری جوانا او ساپورت مالی زیادی از تولیدکنندگان لوازم جانبی برای مصرف و تولید ماری جوانا صاحب شد.

12- دریک - Aubrey "Drake" Graham, $11 million - تساوی

آلبوم دِریک به نام " Thank Me Later " نشان پلاتینیوم دریافت کرد. از کنسرت ها و حمایت های مالی از اسپانسرها او پول زیادی به جیب زد.

13- فارل - Pharrell Williams, $10 million

آهنگ سازِ اهل ویرجینیا همچنین درآمد بسیار زیادی از ساخت موزیک برای این صنعت بدست میآورد او علاوه بر کنسرت عا و آلبوم جدید با گروه فانک-راک خود " NERD " درآمدی نیز ار کمپانی لباس خود " Billionaire Boys Club " دارد.

14- تیمبلند - Timothy "Timbaland" Mosley, $7 million

آهنگ ساز و تهیه کننده بزرگ هنوز پول هنگفتی صاحب میشود از تولیدات خود.

و این لیست  ادامه دارد با نام های دیگر.

Last modified on Friday, 12 August 2011 16:20

Leave a comment